SKS Rico Tábor

Sportcentrum Planá nad Lužnicí

Jihočeský pohár 2008

Páté kolo Jihočeského poháru 2008 je za námi...

Po prázdninové pauzičce se do Sporcentra v Plané nad Lužnicí vrátila série ricochetových turnajů - Jihočeský pohár 2008.

Účast na turnaji vypadala na první pohled jako velmi slabá, jelikož několik stabilních hráčů našeho klubu je buď zraněno, nebo si vymýšlí různé důvody, proč nemají čas. Na turnaj se přihlásilo 9 hráčů a všichni přijeli. 9 hráčů je vlastně úplně akorát, všichni jsme si dosytosti zahráli a i večerní návštěvu Apola jsme stíhali v naprostém klidu :)

Turnaj byl ráno zahájen, jak je již u nás zvykem dopolední hrou ve skupinách. Ze skupin se pak postupovalo jako vždy do finálového pavouka. Nešťastný los, který se Alan mimochodem pokusil zfalšovat, ale Jardíkovi naštěstí neunikne vůbec nic, svedl hned v prvním kolem finálové osmičky dohromady dva hlavní favority a to Alana Mačora a Přemka Špačka. V úžasném zápase, který byl bezpochyby jedním z vrcholů turnajů, měl nakonec větší touhu po vítězství Alan a postoupil tak do semifinále a následně do finále, kde na Alana čekal Jarda "Jardík" Kindl. Finálový zápas pak vyhrál Alan zcela hladce a zaslouženě si tak odnesl z turnaje první místo. Jarda druhé...

Za zmínku stojí jistě také výborná forma, v jaké se po prázdninách přijela ukázat Veronika Kadlecová, která zaslouženě brala na turnaji třetí místo. Na čtvrtém místě pak Pavel Holan, pro kterého je to jeho nejlepší letošní výkon. (p.s.: měl jsem štěstí na los).

Nakonec nelze zapomenout také na zcela tragický výkon Martina Vlacha, který musel pro svou nemohoucnost turnaj předčasně ukončit, aby si neudělal moc velkou ostudu. Pak se neukázal ani večer v Apolu... radši :)))

Výsledky sobotního turnaje

Aktuální žebříček Jihočeského poháru

Víkend ve velkém stylu a čtvrté kolo jihočeského poháru

Na termínovce Jihočeského poháru byla sobota 12. 7. 2008 vyznačena tučně a s poznámkou "L.F." Proč to? Protože čtvrté kolo jihočeského poháru se neslo ve znamení narozenin našeho hráče Luboše Falady.

O specialitky tedy nebyla v tomto kole Jihočeského poháru nouze. Všechno vypuklo již v páteční podvečer u Luboška na Chaloupce :) Luboš připravil občerstvení a trochu dobrého pití pro všechny známé a udělal na své Chaloupce předběžnou kolaudaci. S vědomím, že v sobotu budou od 9 ráno hrát ricochet o cenné body do jihočeského žebříčku, se zábava táhla až do brzkých ranních hodin a našli se i tací, co to řekněme - "neustáli" :))) Z večera se dochoval i nějaký ten obrazový materiál, za který poděkujme Martinovi Vlachovi...

 

 

V sobotu se po páteční "párty" nechtělo nikomu moc vstávat a tak se čtvrté kolo Jihočeského poháru rozjelo trochu se zpožděním, ale co to ráno stejně bylo všem jedno :) Do Plané nad Lužnicí si přijelo tentokrát zahrát úctyhodných 19 hráčů a hráček. Mezi nimi samozřejmě nechyběla jihočeská elita v podobě Přémy, Alana a Jardy ani jihočeská krása v podobě Zdenči :)

První fáze turnaje se již tradičně rozehrála ve čtyřech skupinách, vítězové skupin postupovali mezi nejlepších 8, druzí ze skupin si zahrály o TOP8 s nasazenými hráči. Po pátečním alkoholovém opojení se hned ráno na kurtě objevila dvě nepěkná "zranění" - je vidět že alkohol a sport k sobě vůbec nepatří!!! Hlavně u Zdenči asi všichni věřili, že doopravdy nesimuluje... auky auky :( V odpoledních zápasech to pak nepěkně odnesla noha Franty Kukače, ten se to snažil rozhýbat, ale turnaj nakonec ani nedohrál!!!

Raní protahování hry a průběžné pospávání většiny hráčů různě rozložených po celém fitku během celého dne protáhlo turnaj až do pozdních hodin a to nás večer čekala ještě další akce. Luboš přeci slaví večer narozeniny v Apolu, tam nikdo nesmí chybět a hlavně Luboš slíbil, že letos na svoji oslavu přijde také!!! V zájmu včasného příchodu do Apola jsme se tedy rozhodli nedohrávat o všechna umístění, kromě prvních čtyřech, ostatní pak dostali body podle umístění ve skupinách a podle postupu ve finálovém pavouku průměrem ;)

A jak že turnaj vlastně dopadl? Semifinálová čtveřice ve složení Alan Mačor, Přemek Špaček, Luboš Falada a Jarda Kindl předváděla perfektní ricochet a tak si postup až do závěru turnaje bezesporu všichni zasloužili. V prvním semifinále Alan nedal Lubošovi moc šancí a zajistil si hladce postup do finále. Druhý semifinálový zápas byl o poznání dramatičtější. Namotivovaný Jarda po finále velmi toužil a tak do Přemka šlapal, jak jen mohl, ale bohužel to nestačilo, Přéma vyhrál 2:1 a postoupil tak do finále. Následovat měl zápas o třetí místo, který však Luboš kvůli své neuhasitelné žízni skrečoval a "mazal" do Apola :) Finálový zápas v podání Alana Mačora a Přemka Špačka přitáhl ke kurtu mnoho diváků a ono se bylo doopravdy na co koukat! Krásný ricochet, oba hráli perfektně, avšak napětí se a pochyby o možném vítězi se nedostavily. Alan nenechal nikoho ani na chvilku zapochybovat o tom, kdo je v tomto zápase pánem a vyhrál zcela jednoznačně 3:0 a upevnil si tak pozici leadera Jihočeského poháru 2008.

A jak že dopadli ostatní? Tady jsou kompletní výsledky z turnaje - koukejte jen na konečnou tabulku, na západy v pavouku jen na ty "nahoře" ;) Aktuální žebříček Jihočeského poháru 2008 potom naleznete ZDE. Foto dole ;)

Třetí kolo Jihočeského poháru

V sobotu 10. 5. 2008 se opět sjeli nejlepší "ricocheťáci" do Sportcentra v Plané nad Lužnicí, kde se odehrálo třetí kolo, již velmi prestižního, Jihočeského poháru. Turnaj proběhl ke spokojenosti všech, kromě Alana. Zkončil tentokrát až na pátém místě a to ho tak trochu "žere" ještě dneska :) A takhle sám Alan komentoval svůj výkon: "Stálo to za prd, příště musim máknout, vždyť letos je to moje poslední šance na výhru. Přema už se na mě moc dotahuje :(" Jako vždy, i tentokrát se Jihočeský pohár podařil. Body se rozdaly, občerstvení všem chutnalo a na párty po turnaji se vše rozebralo po taktické stránce. No prostě paráda :)

 

Výsledky:

Konkrétně nikdo neví, já u toho nebyl, protože jsem byl na operaci se slepákem, který mě trochu potrápil a Alan? No přeci by jste po něm nechtěli něco jako výsledky turnaje :)))

Každopádně konečné pořadí bylo následovné:

1. Přéma Špaček

2. Luboš Falada

3. Jarda Kindl

4. Miloš Stíba

5. Alan Mačor

6. Martin Vlach

7. Tonda Miloschwitsch

8. Zdenča Vlachová / Špačková

9. Pavel Jirkovský

10. Luděk Dvorský

11. Mario Ďuračka

12. Jarda Široký

13. Adam Široký

 

Aktuální žebříček:

Žebříček Jihočeského poháru 2008

 


 

A co bude dál? Další kolo Jihočeského poháru se hraje 12. 7. 2008 a buďte si jistí, že to bude hodně velké!!! Čeká se nabitý program i startivní listina hráčů, takže je na co se těšit. A ještě malá ochutnávka z července - těšte se na vyhlídkové jízdy parníkem :)))

 


 

Druhé kolo je za námi :)

Sobota 29. 3. se stala dnem, kdy jsme sehráli v Plané nad Lužnicí druhé kolo Jihočeského poháru 2008. Cestu do našeho sportcentra si tentokrát našlo 18 hráčů - mezi nimi dvě hráčky. Již tradičně nechyběla "jihočeská elita" - Mačor, Špaček, Kindl...

V ranních hodinách se rozehrál turnaj prvními zápasy ve skupinách, kde se bojovalo o nasazení do finálového pavouka, který se začal hrát až v odpoledních hodinách. Zcela hladce prošel turnajem Alan Mačor, který v sobotu ztratil jen jediný set proti Martinovi Vlachovi a zaslouženě celý turnaj vyhrál. Rovněž velmi suverénně procházel turnajem Přemek Špaček, který pocítil hořkou chuť prohry až ve finále proti Alanovi. Za povšimnutí jistě stojí také výborný výkon Tondy Miloschewitsche, který v dechberoucím zápase o třetí místo porazil Jardu Kindla díky svému velmi vyrovnanému a trpělivému výkonu. O fanynky se při tomto zápase pokoušely mdloby, rakety občas lítali po celém kurtu, ale jinak to byl pro nás "diváky za sklem" nezapomenutelný zážitek. Kompletní výsledky zápasů ve finálovém pavouku si můžete prohlédnout ZDE.

Jak je již zvykem Alan s Alenou nám na Jihočeský pohár připravili grilované maso, pro kluky na bedně nějaké drobné ceny a především každému body do žebříčku, který najdete ZDE. Po turnaji jsme si dali také již tradičně dostaveníčko v Apolu, kde se tentokrát o hodinu zkrácená párty protáhla až do nedělního svítání. Jo a přišel i Luboš :)))

Výsledky sobotních zápasů

Žebříček Jihočeského poháru 2008 po dvou odehraných kolech

Video...

Tak konečně to slibované video ze soboty. No jo, já vím, není to žádná hitparáda, ale alespoň něco. Je to první video tak to tak berte, další už budou jen lepší - a to jak z hlediska video kvality tak obsahu ;)

ke stažení do počítače tady:

http://uloz.to/163518/ricochet-jp-2008-26-1-0001.avi

Povedený turnájek :)

V sobotu jsme odstartovali další ročník Jihočeského poháru. Na turnaj se přihlásilo 12 hráčů včetně našeho juniora Adama, který si konečně troufl na "dospělácký" turnaj. V Palné se jako vždy sešla velmi zvučná jména - tak například Přemek Špaček, Alan Mačor, Jarda "objížděč" Kindl, Tonda Miloschewitsch... (teda vlastně Špáču bych měl škrtnout protože on vlastně nehrál, akorát postával na kurtě a vymlouval se, že nemá motivaci a nechce se mu, ale to sou jen výmluvy a všichni to víme - prostě mu to nejde, haha)

Hrát se začalo trochu se zpožděním, a proč? Těžko říct, asi se nikomu nechtělo vstávat na "devítku". Dopolední zápasy ve skupinách oddělili podle Tondových slov "zrna od plev" a odpoledne se začal hrát pořádnej ricochet. Na turnaji se kromě stálic plánského ricochetového nebe objevili také turnajoví nováčci (teda objevili se hodně náhodou, ale čert to vem) - Míra Mareš a Honza Pech, který se zapsal hláškou "prohrál sem, protože sem tlustý zpocený prase!!!" Výborně na turnaji zahrál Míra Tomášek, zaslouženě skončil na 4 místě. Třetí místo bral Tonda Miloschewitsch. Jarda Kindl, kterej ráno - teda v jednu odpoledne - přijel ještě s "dvojkou v krvi" a vypadal, že nepostoupí ani ze skupiny, obsadil nakonec druhé místo. Ve finále Jardu vykostil Alan, který tedy skončil na prvním místě.

Je fakt, že "jména" na prvním kole Jihočeského poháru sice byla, ale kvalita se nějak nedostavila :( Asi na nás na všechny padá nějaká zimní únava nebo se všichni šetřili na večerní afterparty v Apolu - tam sme to vyhráli všichni :) Jarda je stále jen "kaluž před rohožkou" Aleny bytu, Alena nosí tygrovanou práskačku, která se nosila v 60. letech... atd. - jednoduše - zase byla "prdel" :))) a kdo nepřišel, o hodně přisel. Jen doufám, že se Míra Tomášků dostal v pohodě někam do domů... Co Míro?

Výsledky sobotních zápasů

Žebříček Jihočeského poháru 2008

 

P.S. chystá se i nějaké to video, ale je to docela náročný na čas, takže si ještě chvili počkejte, taky se musím někdy vyspat ;)    Pavel.