SKS Rico Tábor

Sportcentrum Planá nad Lužnicí

AKTUÁLNĚ

Jihočeský pohár 2008

Víkend ve velkém stylu a čtvrté kolo jihočeského poháru

Na termínovce Jihočeského poháru byla sobota 12. 7. 2008 vyznačena tučně a s poznámkou "L.F." Proč to? Protože čtvrté kolo jihočeského poháru se neslo ve znamení narozenin našeho hráče Luboše Falady.

O specialitky tedy nebyla v tomto kole Jihočeského poháru nouze. Všechno vypuklo již v páteční podvečer u Luboška na Chaloupce :) Luboš připravil občerstvení a trochu dobrého pití pro všechny známé a udělal na své Chaloupce předběžnou kolaudaci. S vědomím, že v sobotu budou od 9 ráno hrát ricochet o cenné body do jihočeského žebříčku, se zábava táhla až do brzkých ranních hodin a našli se i tací, co to řekněme - "neustáli" :))) Z večera se dochoval i nějaký ten obrazový materiál, za který poděkujme Martinovi Vlachovi...

 

 

V sobotu se po páteční "párty" nechtělo nikomu moc vstávat a tak se čtvrté kolo Jihočeského poháru rozjelo trochu se zpožděním, ale co to ráno stejně bylo všem jedno :) Do Plané nad Lužnicí si přijelo tentokrát zahrát úctyhodných 19 hráčů a hráček. Mezi nimi samozřejmě nechyběla jihočeská elita v podobě Přémy, Alana a Jardy ani jihočeská krása v podobě Zdenči :)

První fáze turnaje se již tradičně rozehrála ve čtyřech skupinách, vítězové skupin postupovali mezi nejlepších 8, druzí ze skupin si zahrály o TOP8 s nasazenými hráči. Po pátečním alkoholovém opojení se hned ráno na kurtě objevila dvě nepěkná "zranění" - je vidět že alkohol a sport k sobě vůbec nepatří!!! Hlavně u Zdenči asi všichni věřili, že doopravdy nesimuluje... auky auky :( V odpoledních zápasech to pak nepěkně odnesla noha Franty Kukače, ten se to snažil rozhýbat, ale turnaj nakonec ani nedohrál!!!

Raní protahování hry a průběžné pospávání většiny hráčů různě rozložených po celém fitku během celého dne protáhlo turnaj až do pozdních hodin a to nás večer čekala ještě další akce. Luboš přeci slaví večer narozeniny v Apolu, tam nikdo nesmí chybět a hlavně Luboš slíbil, že letos na svoji oslavu přijde také!!! V zájmu včasného příchodu do Apola jsme se tedy rozhodli nedohrávat o všechna umístění, kromě prvních čtyřech, ostatní pak dostali body podle umístění ve skupinách a podle postupu ve finálovém pavouku průměrem ;)

A jak že turnaj vlastně dopadl? Semifinálová čtveřice ve složení Alan Mačor, Přemek Špaček, Luboš Falada a Jarda Kindl předváděla perfektní ricochet a tak si postup až do závěru turnaje bezesporu všichni zasloužili. V prvním semifinále Alan nedal Lubošovi moc šancí a zajistil si hladce postup do finále. Druhý semifinálový zápas byl o poznání dramatičtější. Namotivovaný Jarda po finále velmi toužil a tak do Přemka šlapal, jak jen mohl, ale bohužel to nestačilo, Přéma vyhrál 2:1 a postoupil tak do finále. Následovat měl zápas o třetí místo, který však Luboš kvůli své neuhasitelné žízni skrečoval a "mazal" do Apola :) Finálový zápas v podání Alana Mačora a Přemka Špačka přitáhl ke kurtu mnoho diváků a ono se bylo doopravdy na co koukat! Krásný ricochet, oba hráli perfektně, avšak napětí se a pochyby o možném vítězi se nedostavily. Alan nenechal nikoho ani na chvilku zapochybovat o tom, kdo je v tomto zápase pánem a vyhrál zcela jednoznačně 3:0 a upevnil si tak pozici leadera Jihočeského poháru 2008.

A jak že dopadli ostatní? Tady jsou kompletní výsledky z turnaje - koukejte jen na konečnou tabulku, na západy v pavouku jen na ty "nahoře" ;) Aktuální žebříček Jihočeského poháru 2008 potom naleznete ZDE. Foto dole ;)

Žádné komentáře