SKS Rico Tábor

Sportcentrum Planá nad Lužnicí

AKTUÁLNĚ

Deutschland - Tschechien

Länderspiel am 2. August 2008

V sobotu jsme si vyrazili zahrát do Německého Chemnitzu na mezinárodní turnaj družstev. Z naší strany to bohužel nemohlo být pojato oficiálně z různých byrokratických důvodů a tak jsme jeli vlastně jen na přátelské utkání. To nám ovšem nemohlo pokazit radost z výletu a ze hry, protože jsme vyrazili téměř celá táborská rico parta - takže v titulku tohoto článku by se asi více hodil nadpïs SKS Rico Tábor - Německo :) Naše sestava tedy nakonec vypadala takto: Alan Mačor, Přemek Špaček, Jarda Kindl, Luboš Falada, Pavel Holan, Mario Ďuračka, Jan Pulkráb, Martin Bohuslav, Alena Ďuračková, Simona Broukalová, Zdenča Vlachová Špačková, Denisa Paulasová a Veronika Kadlecová.

Vyrazili jsme s několikaminutovým zpožděním, nevadilo. Němci nám slíbili řízky k obědu, dostali jsme špagety, nevadilo. Hráli jsme v šíleně přehřáté hale s minimální cirkulací vzduchu, nevadilo. Němci slíbili po turnaji párty, nebyla - tak jsme si ji udělali jako vždy v Apolu :))) Prostě v sobotu jsme si nenechali zkazit náladu vůbec ničím.

Po organizační stránce byl turnaj ze strany Chemnitzkých krokodýlů zvládnut na jedničku. Na turnaj jsme dorazili v 10:20, rozdělili družstva na tým A a tým B a hned se začalo. Následoval oběd, po něm nechutné německé pivo a pak výborné moučníčky - Němci chtěli prostě vyhrát za každou cenu a věřili asi v to, že se jako správní Češi "přežereme" a pak se na kurtu ani nehneme. Opak byl pravdou - jen u mě to tedy pravda byla, jelikož jsem za celý turnaj nevyhrál ani jeden jediný set! Takže to asi vypadá na konec aktivní kariéry nebo hodně tvrdé tréninky, protože takhle by to fakt nešlo. Vrcholným zápasem turnaje byl dle očekávání mač mezi Alanem Mačorem a Johanesem Höferem. Velmi zajímavý zápas plný neuvěřitelných výměn se protáhl až do pátého setu, ve kterém byl nakonec po zásluze šťastnější Alan.

Oba naše týmy porazili své soupeře (i přes ty moje prohry) a tak jsme opět potvrdili své výsadní postavení v ricochetu.

Na závěr turnaje, jsme si s přátelskými kolegy z Německa dali večeři a jelikož se žádná párty nekonala, naskákali jsme do aut a vyrazili směr Apolo :) Tam se nakonec dostavilo jen pár skalních a nejméně unavených, takže poturnajová párty tentokrát nic moc, ale byla a to se cení :)

Deustche Version

Fotky od Jana Pulkrába:

Žádné komentáře